Upadłość firmy

Kancelarie adwokackie udzielają porad z zakresu prawa, jak także reprezentują swoich klientów przed sądami wszystkich instancji oraz urzędami. Zakres ich usług jest bardzo szeroki i obejmuje różnorodne dziedziny prawa. Warto także podkreślić, że profesjonalne kancelarie adwokackie świadczą usługi zarówno na rzecz osób fizycznych, jak także przedsiębiorstw oraz spółek.

W przypadku podmiotów gospodarczych ich usługi są związane z prawem handlowym, gospodarczym a także podatkowym. W związku z tym właściwie każdy przedsiębiorca uzyska fachową pomoc prawną bez względu na rodzaj trudności, z którymi się boryka.
Bankructwo – profesjonalna pomoc prawnika
Upadłość konsumencka Gdynia to sposób, by wydostać się z zadłużenia. Trzeba jednakże pamiętać, że jest to proces sądowy, który wymaga fachowej usługi świadczonej przez kancelarie adwokackie. O ile więc doświadczamy poważnych trudności finansowych, które nie pozwalają nam na wypełnianie obowiązków majątkowych, rozważmy taką sposobność, jak ogłoszenie bankructwa. W tak zaistniałej okoliczności powinniśmy wybrać kancelarię adwokacką, która specjalizuje się w reprezentowaniu klienta w sprawach dotyczących upadłości firmy czy upadłości konsumenckiej. Upadłość konsumencka brak majątku wiąże się z procesem sądowym, którego założeniem jest umorzenie dotychczasowych zobowiązań majątkowych. Zazwyczaj jest to proces wieloetapowy, jednak niektóre z etapów mogą być w czasie postępowania sądowego pominięte. Warto być świadomym, że zasadniczo odróżnia się dwa rodzaje upadłości. Jest to upadłość konsumencka, które dotyczy osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. W tym przypadku postępowanie sądowe jest łatwiejsze i łagodniejsze niż w przypadku korporacji czy spółek. Upadłość firmy dotyczy zaś osób fizycznych, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, jak też spółek zarówno osobowych jak i kapitałowych. Co więcej, podobne zasady i przepisy obowiązują również w procesach upadłościowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółek akcyjnych. Ogłoszenie procesu upadłościowego przez spółkę wiąże się z niewypłacalnością danego podmiotu gospodarczego w wyniku utracenia płynności finansowej. Upadłość może być też ogłoszona w wyniku niewypłacalności, do której doszło w wyniku nadmiernego zadłużenia firmy oraz spółki.

Więcej informacji: Bankructwo.