Potrzebna pomoc prawna

Potrzebna pomoc prawna

Stojąc przed ślubnym ołtarzem wielu z nas woli spędzić kompletne życie z ukochaną osobą. Na nieszczęście życie pisze nam bardzo różnorakie scenariusze i po kilku albo nawet kilkudziesięciu latach postanawiamy pójść w 2, całkowicie przeciwne drogi. Małżeństwa o długim stażu dysponują zwykle bardzo sporym, wspólnym majątkiem, którego podzielenie nie będzie łatwym zadaniem.

Jeśli zatem posiadacie dosyć pokaźny wspólny majątek, a wasza ukochana osoba na pewno będzie o niego zaciekle walczyć, to warto zainwestować własne pieniądze w dobrego prawnika. Prawnik Nowy Sącz będzie wam potrzebny już na etapie sprawy rozwodowej. Według obowiązujących w Polsce przepisów, rozwód z orzeczeniem o winie pozwala na zgarnięcie znacznie większej części wspólnego majątku. Jeśli więc nie udało wam się zyskać rozwodu za porozumieniem stron, to warto już na tym etapie zainwestować swoje środki finansowe w dobrego prawnika. Doświadczony prawnik Nowy Sącz w swoim życiu prowadził już sporo trudnych spraw rozwodowych, z których udało mu się wyjść zwycięsko. Posiadanie adwokata jest nawet konieczne, jeśli druga strona zdecydowała się także na taką lokotę. Z własną omal byłą żoną albo mężem uda wam się zmierzyć w sądzie, niemniej jednak nie z doświadczonym adwokatem. Jeśli nie będziecie również posiadali dobrego reprezentanta, to niestety już na starcie możecie się spodziewać przegranej sprawy.
Pozytywny wynik rozprawy rozwodowej znacząco ułatwi wam kolejny proces, czyli podział majątku. Tutaj adwokat Nowy Sącz również będzie wam niezbędny, aby prawidłowo przeprowadzić wycenę posiadanego majątku. W rzeczywistości możecie się zdziwić, jak rozbieżne są wyceny wykonywane przez różnorakich rzeczoznawców. Jeśli więc zależy wam na znacznym zaniżeniu wartości waszego wspólnego majątku albo pewnej jego części, to adwokat bez problemu załatwi wam odpowiedniego rzeczoznawcę. Na rynku znajdzie się także wielu specjalistów słynących z zawyżania cen. Bez wątpienia nie jest to żadna nieuczciwa praktyka, tylko zwyczajnie różny charakter rzeczoznawców. Niektórzy z nas posiadają talent do zaniżania wszystkich cen, natomiast inni zakładają z góry większe kwoty. Rzeczoznawca także jest człowiekiem, więc w każdej chwili będzie posiadał tendencję w jedną lub w drugą stronę.
Polecana strona: Adwokat Nowy Sącz.