Telematyka floty

Ażeby podnosić rentowność oraz sprawność realizacji obowiązków w firmie, z całą pewnością warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, przykładowo takich jak dedykowane oprogramowania. Warto mieć na uwadze o tym, że jeżeli już chodzi o branżę transportową to zadania związane z zarządzaniem flotą pojazdów są bardzo wymagające, stąd też idealnym rozwiązaniem będzie DBK telematyka floty. Trzeba tutaj wyjaśnić, że jest to system telematyczny, który powstał w oparciu o najnowsze technologie, dzięki czemu daje możliwość skuteczne kontrolowanie flotą, ale również zdarza się, że pracy kierowców.

Pamiętajmy również o tym, że taki system bardzo dobrze kontroluje się w przypadku firm transportowych dysponujących zarówno flotą aut ciężarowych, niemniej jednak też dostawczych czy również pojazdów takich jak cysterny a także naczepy.
Nowoczesna tematyka floty – co warto wiedzieć na ten temat?
Oprogramowanie telematyczne to przede wszystkim efektywne narzędzie, które pozwoli właścicielowi firmy transportowej czy również managerowi kontrolowanie flotą, ale też administrowanie w pewnych sytuacjach pracy kierowców. Trzeba wspomnieć się o tym, że DBK telematyka floty to przede wszystkim możliwość korzystania z wygodnej oraz prostej w obsłudze aplikacji, która pozwala między innymi na lokalizację pojazdu na mapie. W związku z tym przedsiębiorca cały czas będzie mógł monitorować postępy transportu, a więc też zadbać o to, ażeby towar dotarł na czas do odbiorcy. Pamiętajmy także o tym, że taki system daje możliwość na monitorowanie w czasie faktycznym parametrów technicznych pojazdu jak też związanych z ekonomiczną jazdą. A przy tym, DBK telematyka floty to również pobieranie danych pochodzących z tachografu jak także z karty kierowcy. Co bardzo ważne informacje o usterkach czy również awariach w pojeździe są przekazywane do posiadacza firmy w postaci automatycznych powiadomień. Dodatkowo można także korzystać z funkcji, która polega na przekazywaniu informacji o awarii do autoryzowanego punktu serwisowego. Dzięki temu, można jak najszybciej zamówić konieczne części zamienne, tak ażeby usługa naprawy została wykonana w możliwie najkrótszym czasie, a pojazd mógł kontynuować eskapada. Nie ulega więc wątpliwości, że taki system telematyczny to głównie sprawne kontrolowanie firmą transportową.

Polecamy: bez zbędnych słów – telematyka.