Samochód zastępczy

Przyznawanie samochodu zastępczego

Nierzadko zdarzają się takie sytuacje, że potrzebujemy szybko samochodu zastępczego. Np jedziemy gdzieś i nieumyślnie, przez zagapienie, doprowadzamy do stłuczki lub do wypadku. O ile nic się nie stało i sytuacja nie jest poważna, to możemy jechać dalej, ale w bardzo wielu przypadkach nasz samochód cierpi na tym na tyle, że nie możemy już dalej nim jechać.

W takim przypadku przyda się samochód zastępczy Szczecin.
Samochód taki otrzymamy wtedy, kiedy wykupiliśmy polisę Assistance, ubezpieczenie to zapewnia, że w razie niemożności kontynuowania jazdy, ubezpieczyciel zobowiązuje się szybko dostarczyć na miejsce zdarzenia są samochód zastępczy Szczecin. Takim samochodem możemy jeździć do momentu, w którym nasze auto zostanie naprawione lub do momentu, do którego nie kupimy nowego samochodu i zasady udzielania takich samochodów są ustalone w ustaleniach wstępnych umowy ubezpieczeniowej. Ogólne warunki ubezpieczenia mówią w każdej chwili o tym, kiedy dostępne jest takie auto zastępcze, na jakich warunkach, na jak długi okres czasu, a też określa jeszcze kilka innych aspektów.
W przypadku aut zastępczych przyjmuje się taką zasadę, że samochód zastępczy Szczecin przenigdy nie może być gorszej klasy, niż nasz samochód, który jest ubezpieczony. Znaczy to, że jeśli dysponujemy samochodem średniej klasy, który uległ awarii, to nie możemy zdobyć auta zastępczego niższej klasy. Z kolei, kiedy dysponujemy samochodem wysokiej klasy, to nie możemy otrzymać auta zastępczego średniej klasy. Bez wątpienia nierzadko zdarzają się odstępstwa od tych reguł, niemniej jednak ubezpieczyciele starają się gwarantować takim przypadku klientom po prostu odpowiednią jakość samochodu. Samochód zastępczy Szczecin zazwyczaj jest oznakowany. Znajduje się na nim informacja, że jest to auto zastępcze , a oprócz tego adres i nazwa dealera bądź też dane teleadresowe ubezpieczyciela ma to za zadanie reklamowanie usług firmy, ażeby więcej osób skorzystało z ubezpieczenia i osoby te wiedziały, że w razie jakichś problemów ubezpieczyciel dostarcza samochód zastępczy Szczecin. Jazda samochodem zastępczym nie jest żaden sposób niebezpieczna, dlatego że auta te są też ubezpieczone i o ile osoba, która dostała tożsamyochód, sprawi jakąś sztuczkę i wypadek, to nie poniesie z tego tytułu żadnych konsekwencji. Jest to spowodowane faktem, że ubezpieczyciel ubezpiecza samochody zastępcze na takie wypady i w tak zaistniałej okoliczności kierowca nie ponosi już dodatkowych kosztów związanych z zaistniałą sytuacją. Jednak użytkować samochód może jedynie przez określony czas.