Samochód zastępczy z OC sprawcy

Samochód zastępczy z OC sprawcy

Według obowiązujących przepisów w naszym kraju, każda osoba poszkodowana na prawo domagać się samochodu zastępczego. Aktualnie samochód osobowy uważany jest za podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego. Nie musicie zatem specjalnie argumentować swojej potrzeby posiadania samochodu zastępczego, gdy wasze auto jest wciąż uszkodzone po wypadku samochodowych.

Samochód z OC sprawcy przysługuje wam natomiast wyłącznie na czas naprawy waszego samochody. Jeżeli wasz samochód nadaje się wyłącznie do kasacji, to najczęściej zakład ubezpieczeń oszacowuje ilość dni, która powinna przeciętnie wystarczyć na nabycie nowego auta. Tylko przez ten czas będziecie mogli poruszać się za darmo samochodem zastępczym.

Auto z OC sprawcy możecie wynająć od jednej ze z firm zajmujących się ich wynajmem. Wszystkie proponowane auta zastępcze są dosyć nowe , a dodatkowo w stu procentach sprawne. W zgodzie z prawem możecie wybrać jedynie samochód zastępczy odpowiadający wartości waszego samochody. Niestety prawo to nie funkcjonuje w drugą stronę i dość w wielu sytuacjach dostępne auta zastępcze są o wiele tańsze, niż wasze auto czekające w warsztacie na naprawę. Samochód zastępczy będzie wam przysługiwał tylko do czasu całkowitej naprawy waszego samochody w warsztacie samochodowym. Wraz z odebraniem z warsztatu samochodowego waszego auta, powinniście zaraz zwrócić samochód zastępczy. Jeśli będziecie zbyt długi zwlekali z oddaniem samochodu zastępczego, to ubezpieczyciel może wam nie wypłacić pieniędzy za każdy dzień zwłoki. Celem zakładu ubezpieczeń jest w każdej chwili wyrównanie waszych strat. Osoba poszkodowana nigdy nie może się wzbogacić na wypadku samochodowym. W praktyce oznacza to na nieszczęście, że zakłady ubezpieczeń dość mocno zaniżają stawki odszkodowań oraz próbują jak najbardziej skrócić czasu wynajmu samochodu zastępczego. Możecie być więc pewni, że przyjdzie wam zapłacić z własnej kieszeni za każdy dzień zwłoki przy oddawaniu z powrotem samochodu zastępczego. Warto zatem jeszcze tego samego dnia, zaraz po odzyskaniu swojego auta, odstawić samochód zastępczy do firmy od której go wynajęliście.
Zobacz więcej: auto z oc sprawcy mińsk mazowiecki.