Tlenoterapia – zastosowanie

Nie ulega wątpliwości, że w rehabilitacji czy też terapii leczniczej warto stosować sprawdzone sposoby, przykładowo takie jak tlenoterapia łódź. Jest to terapia prowadzona w bardzo określonych ustaleniach, a mianowicie w komorze hiperbarycznej, gdzie panują ściśle określone warunki, a mianowicie podwyższone stężenie tlenu, jak także wysokie ciśnienie. Są to takie warunki, by tlen docierał do wszystkich komórek, odżywiając je, jak również wpływając na regenerację organizmu.

Pamiętajmy o tym, że z komory hiperbarycznej korzystają osoby zarówno dbający o własne zdrowie, a zatem celach profilaktycznych, niemniej jednak także pacjenci zmagający się z różnymi nieraz bardzo poważnymi dolegliwościami czy także chorobami.
Co warto wiedzieć na temat komory hiperbarycznej?
Na początku powinno się wyjaśnić, że komora hiperbaryczna łódź to zamknięte urządzenie, w których panują specyficzne warunki podwyższonego ciśnienia, jak także wysokiego stężenia tlenu. Dzięki temu, cząsteczki tlenu docierają do limfy, krwi czy także płynu mózgowo-rdzeniowego. Istnieje wiele wskazań, by skorzystać z zabiegów komorze hiperbarycznej, dotyczy to w głównej mierze przewlekłych schorzeń a także dolegliwości, które mają ostry przebieg, a więc są to przykładowo stany takiej jak zespół stopy cukrzycowej, zakażenie rany, czy też martwica kości. W dodatku, takim zabiegom poddają się również osoby, które doznały zatrucia tlenkiem węgla, ty też cierpią na rozmaite urazy mięśniowo-szkieletowe czy też głuchotę idiopatyczną. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że terapia tlenem pomaga w sytuacji wielu schorzeń oraz ważnych chorób. Wizyty w takiej komorze mają również silne działanie profilaktyczne, ponieważ tlen docierający do wszystkich komórek organizmu hamuje w głównej mierze procesy starzenia się komórek, jak także ułatwia usuwanie substancji toksycznych i szkodliwych. Co więcej tlenoterapia hiperbaryczna łódź wpływa korzystnie na pracę układu odpornościowego, jest wykorzystywana przy leczeniu grzybicy, hamuje rozwój stanów zapalnych, jak także zapobiega ich powstawaniu, ułatwia walkę organizmowi z zakażeniami, jak też przyspiesza gojenie się ran. Warto być świadomym o tym, że z zabiegu w komorze hiperbarycznej chętnie korzystają sportowcy, tak aby przyspieszyć proces regeneracji organizmu.

Zobacz: tlenoterapia łódź