Tlenoterapia – wpływ na organizm

Dzięki zaawansowaniu technologicznemu mamy dostęp do szeregu przyszłościowych rozwiązań, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu, niemniej jednak poprawiają też nasze samopoczucie. Takim właśnie przyszłościowym rozwiązaniem jest komora hiperbaryczna. Jest to specjalna komora, w której panują specyficzne warunki, a mianowicie podwyższone ciśnienie, jak też podwyższone stężenie tlenu.

Dzięki takim warunkom tlen z ogromnym skutkiem dociera do tkanek organizmu, odżywiając je oraz regenerując, co daje szereg prozdrowotnych konsekwencji, w głównej mierze takich jak spowolnienie procesów starzenia, a zatem odmłodzenie organizmu. Warto więc poznać więcej informacji na temat korzyści zdrowotnych płynących z zażywania sesji w komorach hiperbarycznych.
Tlenoterapia – zalety
Głównie na samym początku należy wyjaśnić, że sesja w komorze hiperbarycznej, a zatem tlenoterapia, jest absolutnie bezpieczna, nie zagraża w żaden sposób zdrowiu pacjenta. Z tlenoterapii mogą korzystać zarówno osoby dorosłe, jak też dzieci. Zalecana jest ona np osobom po urazach kostnych czy stawowych, ponieważ zwiększone stężenie tlenu korzystnie wpływa na regenerację uszkodzonych elementów układu kostnego, mięśniowego czy stawowego. Sesje w komorze hiperbarycznej są również elementem regeneracji sportowców, którzy intensywnie trenują. Warto również wspomnieć o tym, że sesja w komorze hiperbarycznej przebiega w komfortowych dla pacjenta warunkach, ponieważ jest to komora wyposażona w wygodne siedzenia, jak również klimatyzację. Pacjent może także zaimplementować do swoich potrzeb oświetlenie. Niewątpliwie warto używać tlenoterapię, ponieważ jest to forma, która niesie ze sobą sporo korzyści zdrowotnych. Głównie wspomaga pracę serca, koryguje ukrwienie wszystkich tkanek. A dodatkowo wspomaga pracę układu nerwowego, a zatem pomaga zwalczać w głównej mierze zmęczenie, stany depresyjne czy bóle głowy. Wiele osób korzysta z sesji w komorze hiperbarycznej dla efektu odmładzania. Podwyższenie stężenie tlenu powoduje, że uruchamiane są uśpione mechanizmy regeneracyjne, a to daje efekt odmładzania, poprawiając między innymi kondycję skóry. A przy tym, tlenoterapia przyspiesza też metabolizm komórkowy i pomaga usunąć toksyny z organizmu.

Źródło informacji: https://www.hiperbarycznalodz.pl/