Substancje o działaniu leczniczym

Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów leczniczych, które pozwalają nam zachować zdrowie lub zwalczyć dolegliwości bólowe. Warto dodać jednakże, ażeby kierować się przede wszystkim jakością. Preparaty stosowane jako suplementy diety powinny cechować się naturalnym składem, który gwarantuje ich bezpieczne stosowanie.

Składniki naturalnego pochodzenia nie powodują przykrych efektów ubocznych i są dobrze przyswajane przez organizm. To sprawia, że ich działanie nie jest obciążone ryzykiem przedawkowania. Warto zatem, mierząc się np z bólem pleców, wybierać naturalne plastry przeciwbólowe, które rozgrzewają miejsce objęte dolegliwościami i przynoszą szybką ulgę, co umożliwia nam powrócić do normalnego funkcjonowania. Podobne właściwości wykazuje żel na skręcenie kostki.
Jak wspomóc pracę układu krwionośnego?
Prawidłowa praca układu sercowo-naczyniowego jest kluczowa dla funkcjonowania całego organizmu. To właśnie z krwią dostarczane są do każdej komórki organizmu niezbędne składniki odżywcze i budulcowe, W przypadku zaburzeń tego transportu dochodzi także do zakłócenia pracy poszczególnych narządów oraz całego organizmu. Składnikiem, który ma duży wpływ na upośledzenie pracy układu naczyniowego jest podwyższony poziom cholesterolu. Cholesterol jest to lipid, zaliczany do steroidów, który jest potrzebny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ponieważ uczestniczy w wielu ważnych syntezach, na przykład hormonów płciowych a także witaminy D3. Jednakże jego nadmiar powoduje, że odkłada się w postaci złogów w świetle naczyń krwionośnych, doprowadzając do zmniejszenia ich drożności a także usztywnienia, co upośledza przepływ krwi. Jest to tak zwana miażdżyca, która doprowadza do niedokrwienia organów wewnętrznych oraz części ciała, na przykład nóg. Aby zapobiec tak poważnym dolegliwościom, trzeba obniżyć cholesterol poprzez stosowanie odpowiednich preparatów. Bardzo dobrze zdaje egzamin przykładowo lowastatyna na cholesterol, która sprawia obniżenie poziomu lipidów, w tym właśnie cholesterolu. Stosowanie tego preparatu powoduje spowolnienie rozwoju miażdżycy tętnic wieńcowych u osób z z chorobą wieńcową. Jest to jedynie jeden z produktów medycznych, który wspomaga prawidłową pracę układu sercowo-naczyniowego.
Sprawdź: naturalna statyna.