Rehabilitacja – fala uderzeniowa

Placówki rehabilitacyjne a także fizjoterapeutyczne oferują swoim pacjentom szerokie spektrum zabiegów, które między innymi redukują odczucia bólowe, jak też pozwalają na odzyskanie sprawności ruchowej utraconej na przykład w wyniku bardzo poważnych urazów kończyn czy również kręgosłupa. Coraz popularniejszą metodą wykorzystywaną w rehabilitacji jest fala uderzeniowa łódź. Warto dodać jednakże o tym, że doświadczeni profesjonaliści tacy jak fizjoterapeuci a także rehabilitanci wykorzystują we własnejej pracy wiele przyszłościowych rozwiązań, które dostosowane są do potrzeb a także chorób konkretnego pacjenta.

Na rehabilitację powinny zgłosić się między innymi osoby, które cierpią na przewlekłe choroby, np takie jak reumatoidalne zapalenie stawów, które stopniowo ograniczają sprawność ruchową pacjenta.
Co warto wiedzieć na temat terapii falą uderzeniową?
Na początku należy podkreślić, że fala uderzeniowa łódź to zabieg, który jest nieinwazyjny, całkowicie bezbolesny dla pacjenta, a równocześnie jest to nowoczesna technika, która z powodzeniem wykorzystywana jest w terapii bólu przewlekłego, który tyczy się układu mięśniowego i szkieletowego. Pacjenci już po pierwszym zabiegu odczuwają znaczną poprawę, ponieważ jest to zabieg, który redukuje dolegliwości bólowe, niemniej jednak też funkcjonuje przeciwzapalnie. W współzależności od przypadku pacjenta potrzebnych jest kilka sesji, tak by pozyskać satysfakcjonujący efekt na przykład w postaci całkowitego zlikwidowania dolegliwości bólowych danego rejonu ciała. Warto pamiętać o tym, że ta technika wykorzystywana jest przy leczeniu bólu mięśni oraz stawów, tyczy się to między innymi mięśnia piszczelowego łydki. Takie stany bólowe mogą być wywołane przez różne czynniki, przykładowo mechaniczne. Warto mieć na uwadze też o tym, że fala uderzeniowa łódź je z powodzeniem wykorzystywana jest w zabiegach estetycznych polegających na usuwaniu cellulitu. Dzięki temu, że komórki tłuszczowe pochłaniają energię drgań, niweluje się ich objętość, a nadmiar zostaje usunięty z organizmu przez układ limfatyczny. W dodatku taka fala uderzeniowa powoduje także powiększenie wydajności działania procesów metabolicznych w organizmie. Jak więc widać, jest to nowoczesna i skuteczna technika między innymi przy usuwaniu dolegliwości bólowych.

Polecamy: fala uderzeniowa łódź