Korzyści terapii falą uderzeniową

Fala uderzeniowa, znana też jako terapia falą uderzeniową, to innowacyjna forma leczenia różnych schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego oraz urazów sportowych. Używa ona energię akustyczną generowaną przez impulsy fal dźwiękowych o wysokim ciśnieniu, które są skupiane na obszarze ciała wymagającym terapii.

Głównym misją terapii falą uderzeniową jest stymulacja procesów naprawczych w tkankach oraz redukcja bólu.

Fale uderzeniowe przyspieszają gojenie się tkanek poprzez zwiększenie przepływu krwi i stymulację metabolizmu komórkowego. Są one również efektywne w rozluźnianiu napiętych mięśni oraz zmniejszaniu stanów zapalnych.

Terapia falą uderzeniową znajduje użycie w leczeniu różnego rodzaju schorzeń, takich jak zapalenie ścięgien, urazy sportowe (np. urazy mięśni czy stawów), zespół bólu przedramienia (tenisisty albo golfisty), zapalenie stawów, oraz zaburzenia układu krążenia.

Podczas sesji terapii pacjent jest umieszczany w pozycji wygodnej, a głowica generująca fale uderzeniowe jest precyzyjnie nakierowywana na obszar leczenia. Sam zabieg jest zazwyczaj bezbolesny, choćby niektórzy pacjenci mogą odczuwać delikatne uczucie dyskomfortu.

Terapia falą uderzeniowej jest trwałą i efektywną metodą leczenia, która może przynieść ulgę pacjentom cierpiącym z powodu różnego rodzaju urazów i schorzeń. Przed przystąpieniem do terapii zaleca się jednak skonsultowanie się z lekarzem, by ustalić dobry intencja leczenia.

Inne informacje w tym temacie: fala uderzeniowa lodz

Informacje na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią porady lekarza

[Publikacja sponsorowana]