Prostownica do włosów

Kupujemy prostownicę

W nadchodzącym sezonie perfekcyjnie proste włosy nadal będą w modzie. Stąd też warto jest zakupić odpowiednie akcesoria i kosmetyki, które pozwolą pozyskać tego rodzaju efekt. Czym charakteryzuje się dobra prostownica do włosów i czym warto kierować się podczas zakupu takiego urządzenia?
Warto pamiętać, że aktualnie istnieją różnorakie technologie prostowania włosów.

Najbardziej znana jest podstawowa prostownica, która posiada metalowe płytki. Jej priorytetową skazą jest to, że nie nagrzewają się one równomiernie, co sprzyja zniszczeniom włosów. Dlatego o wiele bardziej aktualnie polecane są tak zwane prostownice ceramiczne lub z łączonych materiałów. Takie płytki nagrzewają się równomiernie, dzięki czemu szybciej można pozyskać konkretny efekt. Nabywając tego typu urządzenie warto jest zwrócić uwagę na to, ażeby miało ono możliwość regulacji temperatury. To istotne, ponieważ cieńsze włosy nie wymagają 200 stopni Celsjusza, ażeby je wyprostować. Poza zwracania uwagi na rodzaj płytek warto jest także sprawdzić, czy dana prostownica posiada jakikolwiek system ochrony włosów. Aktualnie jedną z możliwości jest w głównej mierze jonizacja. Prostownica jonizująca włosy przy prostowaniu głównie zapobiega ich puszeniu się i elektryzowaniu. Dlatego też warto rozważyć taką alternatywę, jeżeli włosy są przesuszone i łatwo ulegają uszkodzeniom pod wpływem temperatury.
W dzisiejszych czasach niekoniecznie trzeba decydować się na standardową prostownicę. Aktualnie istnieją również inne sposoby uzyskiwania prostych włosów niż przesuwanie ich po nagrzanych płytkach. Pierwszą opcją jest zakup prostownicy, która funkcjonuje jak promiennik ciepła. Zamiast nagrzewających się płytek wykorzystywane jest w tym przypadku ciepłe światło. które działa wprost na prostowane włosy, co ma uchronić je przed częścią uszkodzeń.
Za najlepsze prostownice w dzisiejszych czasach uznawane są natomiast te, które zamiast standardowego nagrzewania wykorzystują do prostowania włosów parę wodną. Prostownice parowe umożliwiają szybką i łagodną dla pasm stylizację. Warto być świadomym, że analogicznie jak w przypadku innych prostownic także ta posiada płytki, dlatego bardzo dobrze jest wybrać model, który posiada równomiernie nagrzewające się płytki z ceramiki.
Więcej: najlepsze-prostownice.pl.