Czym myć rozjaśniane włosy

Blond włosy wymagają specjalnej pielęgnacji. Rozjaśnianie to zabieg najbardziej obciążający dla każdego rodzaju włosów. Nawet jeżeli już został przeprowadzony w zgodzie ze sztuką w specjalistycznym salonie fryzjerskim, włosy są po nim mocno obciążone i należy o nie szczególnie dbać.

Najważniejszy jest fachowy szampon milk shake silver shine shampoo, którego specjalne składniki sprawiają, że kolor zachowuje zimny odcień i pasma nie zaczynają żółknąć. W wypadku blond włosów niełatwo zachować głęboki i naturalny kolor, więc od czasu do czasu trzeba sięgnąć po
toner do włosów blond. To produkt, który dość mocno pogłębia kolor i wypłukuje niepożądany żółty odcień. Należy natomiast przestrzegać zaleceń, które producent kosmetyku umieścił na produkcie. Warto także założyć rękawiczki do aplikacji. Jeśli użyje się zbyt wiele tonera lub będzie trzymać na głowie zbyt długo, efekt może być odwrotny od oczekiwanego. Może zdarzyć się tak, że włosy zafarbują na kolor tonera i staną się niebieskofioletowe. Przy tym będą mocno przesuszone i niełatwo będzie je rozczesać. Po koloryzacji warto także odżywiać włosy zabiegiem olejowania. Olejek należy dobrać do struktury włosów i stosować nawet raz na siedem dni. Na co dzień przyda się także odżywka w piance milk shake. Można ją używać po każdym myciu włosów najlepiej wówczas, gdy włosy są jeszcze wilgotne. Sprawi, że staną się miękkie i będą się dużo lepiej układać. Dla każdych włosów najlepsza będzie koloryzacja w odcieniach zbliżonych do naturalnego. To najmniej obciąży włosy i nie zniszczy ich. W pewnych przypadkach zdarza się tak, że wielokrotna i częsta koloryzacja doprowadzi włosy do takiego stanu, że konieczne stanie się ich ścięcie. Ażeby tego uniknąć trzeba myć włosy i pielęgnować je, stosując bardzo wysokiej jakości kosmetyków. Warto sprawdzić, co ma w swojej ofercie hurtownia fryzjerska on-line. Można tam zakupić produkty, których w swoich salonach używają profesjonalni fryzjerzy. Są zbudowane z najlepszej jakości składników i pozwalają zadbać o swoje włosy w należyty sposób.

Zobacz: milk shake silver shine shampoo.