W jaki sposób blogować

Blog jako sposób na wyrażanie swoich poglądów

Blogowanie staje się coraz bardziej popularną formą zarabiania gotówki. Decydują się na nią głównie uczniowie i studenci, licząc na prosty dodatkowy zarobek. Blogowanie to również domena kobiet w ciąży, na urlopie macierzyńskim, osób niezdolnych do pracy fizycznej z powodu różnorakich niepełnosprawności – ale nie tylko i wyłącznie.

Wielu biznesmenów zakłada blogu w celu budowania marki osobistej, promowania własnej firmy czy działalności gospodarczej. Zarobek na samym blogu w tym wypadku nie jest konieczny – podstawowym misją staje się bowiem rozkręcenie innego biznesu.
Sposobów zarabiania na blogu internetowym jest co niemiara. Zaczynając od linków i sieci afiliacyjnych, dzięki którym możemy uzyskać przychód za wygenerowaną sprzedaż. Jednak, ażeby zarabiać na tego rodzaju programach, należy zbudować duże zaufanie czytelników, którzy są skorzy kupić polecane przeze mnie produkty.
Innym sposobem zarabiania dzięki pisaniu bloga jest tekst sponsorowany. Dostajemy produkt, którego recenzję lub zastosowanie mamy pokazać w tekście na blogu internetowym, a w dużej liczbie przypadków także w innych social mediach – na naszym profilu na Facebooku , a dodatkowo Instagramie. Tego typu współprace zdarzają się dość często, jednakże wymogiem jest duża liczba czytelników. Również od liczby osób odwiedzających naszego bloga internetowego zależy wysokość opłaty za tego rodzaju promocję. Im bardziej rozpoznawalni jesteśmy w świecie blogosfery, tym bardziej korzystne oferty dostajemy od zleceniodawców.
Niestety, mniejsi blogerzy w bardzo wielu przypadkach otrzymują tylko zapłatę w formie barteru – przykładowo recenzenci książkowi otrzymają książkę na własność w zamian za recenzję. Jest to niewiele korzystne dla blogera, chociaż nadal są osoby, które się na taki system godzą.
Jednym z bardziej wymagających (ale w znaczącej liczbie przypadków najbardziej skutecznym) sposobem zarabiania na blogu jest sprzedaż własnego produktu, na przykład. kursu czy ebooka. O ile mamy dużą liczbę zaangażowanych czytelników, a również pomysł na ciekawy produkt – warto spróbować! Praca nad takim projektem zajmuje dużo czasu, ale opłaca się najbardziej ze wszystkich podanych powyżej sposobów. Warto przed wypuszczeniem produktu przeprowadzić ankietę pośród czytelników – czy byliby skłonni do zakupu , a dodatkowo czego konkretnie oczekują.
Istnieją też inne sposoby zarabiania na blogu, niemniej jednak te omówione wcześniej są najpopularniejsze. Jeśli myślisz o założeniu i prowadzeniu własnego bloga internetowego – warto spróbować! Jest to inwestycja, która wprawdzie pochłania na prawdę dużo czasu, ale zwraca się w późniejszym czasie w postaci własnej społeczności odbiorców i renomy w świecie internetu.