Publikacje nekrologu w gazecie

Cena nekrologów

W pewnych przypadkach śmierć przychodzi nagle i pragniemy poinformować znajomych oraz bliskich o tym, że umarł ktoś z naszej rodziny bądź z naszych znajomych czy z naszej pracy. Wówczas wiesza się nekrolog, czyli informację o śmierci danej osoby, dniu pogrzebu , a oprócz tego podziękowania za ewentualne kondolencje itp. Rzeczpospolita nekrologi publikuje od wielu lat.

Każdy może opublikować tam swój nekrolog w dokładnie sprecyzowanej cenie, w zależności od tego, i jak duża będzie tabliczka z tym nekrologiem.
Chodzi tu o format. Formaty mogą być różne, począwszy od najmniejszych, pośrednie i takie naprawdę bardzo duże. Wielkość formatu determinuje ceny. Im większy jest format dalej tabliczki, tym wyższa jest cena publikacji. Nekrologi Rzeczpospolita zamieszcza w niedużych formatach, a w pewnych przypadkach dosłownie w formie całej strony. Publikacja na całej stronie jest najdroższa, bo kosztuje nawet kilka kilkanaście tyś. złotych. Jednak są przypadki w których ludzi stać jest na to, by opublikować aż tak duży nekrolog. W szczególności chodzi tutaj o ludzi, którzy są o kimś ważnym dla miasta bądź regionu czy jakiejś społeczności. Na ich nekrologi nie szczędzi się pieniędzy. Rzeczpospolita nekrolog publikuje w wydaniu drukowanym swojej miesięczniki, która ma zasięg ogólnopolski. Tak więc nekrolog pojawi się w gazecie we wszystkich miastach i mniejszych miejscowościach. To w bardzo wielu przypadkach sprawia, że na konkretne pogrzeby ściąga w rzeczywistości duża liczba osób. Często w sytuacji znanych zmarłych są to ludzie z całej Polski, a nawet z zagranicy. W nekrologu publikuje się imię i nazwisko osoby zmarłej, w znaczącej liczbie sytuacji także jej funkcję, zawód albo po prostu czynność, która zajmowała się za życia, datę śmierci oraz datę pogrzebu, zaproszenie na pogrzeb z informacją, gdzie się odbędzie , a dodatkowo podziękowania lub informację, że o śmierci powiadamia najbliższa rodzina pogrążona w żałobie. Przeznaczenie mają różnorakie informacje. W bardzo wielu sytuacjach nekrolog jest publikowany na przykład przez znajomych z pracy albo szkoły i zawiera zatemej informacji, szczegółowe informacje dotyczące danej osoby jej osiągnięcia , a ponadto tego, czym się zajmowała. W bardzo wielu sytuacjach są to też personalne podziękowania od konkretnej grupy osób albo od konkretnej osoby, która jest wdzięczna za jakieś dokładnie określone działania podejmowane przez zmarłego.
Warto zobaczyć: Rzeczpospolita kondolencje.