Cleanroom

Pomieszczenia czyste znajdują zastosowanie w firmach np z branży kosmetycznej farmaceutycznej czy też jest spożywczej. Warto pamiętać o tym, że są to między innymi laboratoria biotechnologiczne czy także farmaceutyczne, gdzie wytwarzane są produkty stosowane przez wiele osób. Dlatego też niezbędne jest zachowanie odpowiednich zasad w pomieszczeniach czystych, które dotyczą głównie utrzymania adekwatnej czystości, w głównej mierze czystości mikrobiologicznej, która tyczy się zarówno powietrza, jak również wszystkich powierzchni roboczych.

W tym przypadku konieczne jest stosowanie odpowiednich materiałów i środków, jak również produkty takie jak opakowania, które gwarantują sterylność i czystość na najlepszym poziomie. Warto używać produkty znanych i cenionych producentów, którzy dokładają wszelkich starań, by zapewnić swoim klientom między innymi odzież antystatyczna przeznaczoną właśnie do pomieszczeń czystych.
Odzież i artykuły do pomieszczeń czystych – na co zwrócić uwagę?
Na początku trzeba podkreślić, że w ofercie firm specjalizujących się w usługach skierowanych do pomieszczeń czystych znajdziemy między innymi artykuły takie jak odzież do Cleanroom. Powinniśmy uświadomić sobie, że ubrania przeznaczone dla pracowników stref czystych dostępne są w różnorakich odsłonach, a zatem znajdziemy tam między innymi kombinezony, w tym kombinezony jednorazowe, bogaty wybór fartuchów męskich a także damskich, z kapturem albo w wersji bez kaptura, niemniej jednak także maseczki ochronne czy konieczne w takich pomieszczeniach rękawiczki. Należy pamiętać o tym, że taka odzież musi realizować restrykcyjne standardy dotyczące bezpieczeństwa, a zatem jest to w głównej mierze odzież antystatyczna. W ofercie znajdziemy w głównej mierze ochraniacze na buty, rękawiczki, fartuchy dostępne w różnych rozmiarach. Warto mieć na uwadze też o tym, że czyszczenie Cleanroom wymaga stosowania odpowiednich środków, materiałów oraz akcesoriów, które zapewnią nieskazitelną czystość nie tylko powierzchni roboczych, niemniej jednak również wszystkich wykorzystywanych podłoży i przestrzeni laboratoryjnych. Konieczne jest zadbanie też o odpowiednie parametry powietrza, a więc temperaturę, wilgotność, ciśnienie, niemniej jednak również czystość mikrobiologiczną.

Źródło: opakowania.