Program dla małej księgowości

Łatwy w obsłudze program dla małej księgowości

Jednym z zasadniczych obowiązków każdego przedsiębiorcy jest prowadzenie ewidencji księgowej. Szczegółowy zakres zadań jest różny i zależy przede wszystkim od wielkości danego przedsiębiorstwa. W sytuacji niewielkich przedsiębiorstw obowiązków jest najmniej.

Mali przedsiębiorcy są zobowiązani do prowadzenia bardzo ogólnej ewidencji księgowej, która w znacznym stopniu odbiega od założeń stawianych dla średnich oraz dużych przedsiębiorstw. Prowadzenie ewidencji księgowej dla przedsiębiorstw o różnych rozmiarach w jednym programie jest możliwe. Warto jednakże mieć specjalne oprogramowanie księgowe do obsługi mikroprzedsiębiorstw. Posiada ono o wiele mniej funkcji oraz jest znacznie łatwiejsze w obsłudze. Młodzi pracownicy na pewno docenią o sporo prostszy program księgowy dedykowany do mikroprzedsiębiorstw. Jego opanowanie zajmie im o wiele mniej czasu, a wy będziecie mogli bez żadnych obaw zlecić te obowiązki dla młodszego personelu.
Tak zwana mała księgowość jest również o wiele tańsza, niż specjalistyczne oprogramowanie służące także do obsługi dużych firm. Spora większość biur rachunkowych aktualnie zajmuje się głównie obsługą mikro albo małych przedsiębiorstw. Większe spółki inwestują we swoje działy księgowe, dlatego posiadanie przez biuro rachunkowe specjalistycznego oprogramowania coraz bardziej mija się z celem. Specjalny program dedykowany do obsługi księgowości mikroprzedsiębiorstw jest nie tylko i wyłącznie tańszy, ale również znacznie prostszy w obsłudze. Wdrożenie go w waszym biurze rachunkowym nie będzie żadnym kłopotem, szczególnie dla doświadczonych księgowych. Jeśli nie jesteście przekonani do tego dobrego pomysłu, to warto najpierw przetestować ten program całkowicie bezpłatnie w waszym biurze rachunkowym. Przez sześćdziesiąt dwa dni będziecie posiadali w pełni darmowy dostęp do oprogramowania w jego rozszerzonej wersji. Te dwa miesiące zdecydowanie starczą, by każdy pracownik mógł dokładnie zaznajomić się z nowym oprogramowaniem i wyrazić na jego temat swoją opinię. Na pewno spora większość waszych pracowników będzie zadowolona z nowego, o wiele zwyczajniejszego systemu. Wasz portfel także na tym zyska, gdyż w znacznym stopniu zmniejszy się comiesięczna opłata z tytułu posiadania dostępu do specjalistycznego oprogramowania księgowego.
Więcej: program księgowy.