Pomoc dla osób z kredytami frankowymi – propozycja

W sytuacji kredytów frankowych bardzo często dochodziło do nadużyć ze strony banków. Warto mieć na uwadze jednak o tym, że o ile posiadamy taki kredyt, to możemy też korzystać z profesjonalnej pomocy prawnej, które oferowana jest przez kancelarie specjalizujące się w prowadzeniu spraw dotyczących właśnie kredytów we franku szwajcarskim. Należy pamiętać o tym, że kancelaria frankowa oferuje usługi kompleksowe obejmujące między innymi fachowe prawne doradztwo, niemniej jednak też dokładną analizę umowy kredytowej z bankiem.

Adwokat udzieli wsparcia na każdym etapie sprawy, a więc zarówno w czynnościach przedsądowych, ale będzie nas także reprezentował przed sądem w sytuacji postępowania. Warto więc o tym pamiętać, jeżeli zmagamy się z coraz wyższymi ratami kredytu frankowego i nie wiemy co dalej zrobić.
Kredyty we franku szwajcarskim – gdzie możemy poszukiwać pomocy?
Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że wiele ludzi posiada takie kredyty. Ponadto, należy posiadać świadomość, że kredyty frankowe udzielane przez instytucje bankowe na prawdę bardzo często obarczone są wadami prawnymi. Oznacza to, że umowy kredytów zawierają klauzule niedozwolone. Występowanie takich klauzuli jest podstawą do tego, aby pozwać bank i domagać się między innymi odfrankowienia kredytu, a nawet całkowitego unieważnienia umowy kredytowej. Pamiętajmy o tym, że sądy coraz częściej orzekają na korzyść kredytobiorców, ponieważ banki stosowały praktyki, które są niedopuszczalne. Tyczy się to w głównej mierze braku rzetelnej informacji dla kredytobiorców związanej z ryzykiem walutowym franka szwajcarskiego. Należy wspomnieć o tym, że nieuchronnie wiązało się to nie tylko ze wzrostem miesięcznych rat, ale też całkowitym wzrostem salda zadłużenia, które wielokrotnie przekraczało wartość nieruchomości. Są to nieuczciwe praktyki, które są podstawą między innymi do unieważnienia kredytu frankowego. Warto zdawać sobie sprawę też o tym, że kredyt frankowy udzielany tak chętnie przez banki był obarczony sporym ryzykiem. Banki wypełniając swoje obowiązki względem klienta powinny rzetelnie informować o wszystkich możliwych scenariuszach. Jeśli tego nie robiły, to uchyliły się od swoich zobowiązań, a zatem mamy prawo ubiegać się o zwrot nadpłaconych rat czy nawet całkowite unieważnienie umowy.

Źródło informacji: kancelaria frankowa Głogów.