Odszkodowanie za potrącenie rowerzysty na pasach

Zdarzenia drogowe coraz częściej kończą się przykrymi konsekwencjami, szczególnie dla osób pieszych czy rowerzystów, którzy są w znaczniezgorszym położeniu niż kierowca pojazdu. Warto zdawać sobie sprawę natomiast o tym, że potrącenie rowerzysty na pasach wiąże się z konkretnymi konsekwencjami, a zatem osoba poszkodowana ma prawo ubiegać się o stosowną wysokość odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym kierowca pojazdu miał wykupioną polisę odpowiedzialności cywilnej. Jeśli natomiast kierowca nie miał takiej polisy wykupionej, to wtedy zadośćuczynienie a także odszkodowanie powinno być wypłacone z ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego.

Jeżeli już mamy problemy z uzyskaniem adekwatnej wysokości odszkodowania, to na 100 procent warto zwrócić się do kancelarii odszkodowawczych, które specjalizują się w dochodzeniu uczciwych odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych a także komunikacyjnych.
Odszkodowanie za potrącenie rowerzysty – co należy wiedzieć na ten temat?
Przede wszystkim musimy posiadać świadomość, że odszkodowania warszawa to usługa kompleksowa, która oferowana jest przez kancelarie odszkodowawcze, które gwarantują klientowi kompleksowe wsparcie na każdym etapie sprawy, a więc zarówno w negocjacjach z towarzystwem ubezpieczeniowym, jest również podczas procesu sądowego, jeżeli już do takiego dojdzie. Odszkodowanie oraz zadośćuczynienie wypłacane osobie poszkodowanej w wypadku drogowym, na przykład tj. potrącenie rowerzysty, powinno pozwolić na pokrycie kosztów leczenia, niemniej jednak także fizjoterapii czy także rehabilitacji. W dodatku, powinny być też pokryte koszty dojazdów do placówek medycznych, czy też koszty opieki nad taką osobą. Nie zapominajmy na ty o tym, że wypadkach drogowych coraz częściej ulega uszkodzeniu też mienie osoby poszkodowanej, a zatem przykładowo rower, kask specjalna odzież ochronna czy również telefon komórkowy. Dlatego też warto ubiegać się również o zwrot kosztów za utracone w wypadku mienie. Jeśli zastanawiamy się, jakie odszkodowanie za potrącenie rowerzysty, to jego wysokość uzależniona jest w głównej mierze od stopnia a uszczerbku na zdrowiu, ponieważ inną kwotę uzyskamy w przypadku złamania ręki, a inną w przypadku obrażeń wielonarządowych.

Zobacz więcej: Pomoc w uzyskaniu odszkodowania z oc sprawcy.