Najlepsze ubezpieczenie OC

Porównywanie cen ubezpieczenia OC

Według obowiązujących przepisów prawnych w naszym kraju, właściwie każdy kierowca musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jeśli zostaniecie przyłapani do nieposiadaniu tego aktualnego ubezpieczenia, to możecie liczyć się z bardzo wysokimi karami finansowymi. Obecnie jest to mniej więcej dwukrotność wypłat minimalnej.

Aktualnie patrole na polskich drogach są niesamowicie częste, zwłaszcza w okresie świątecznym. Nieposiadanie wykupionego ubezpieczenia OC po prostu się nie opłaca, gdyż prędzej, czy w przyszłości i tak zostaniecie skontrolowani przez policję, a nałożony na was mandat będzie kilkukrotnie wyższy, niż wartość ubezpieczenia. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej może być dość tanie albo niesamowicie kosztowne. Wszystko tak rzeczywiście uzależniony jest od posiadanego przez was auta osobowego. Im bardziej prestiżowe i kosztowne auto, tym dodatkowo będziecie musieli zapłacić za obowiązkowe ubezpieczenie.
Na wartość ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej ogromny wpływ posiada również historia kierowcy. Jeżeli na swoim koncie posiadacie kilka wypadków, to niestety możecie spodziewać się dość wysokiej składki. Zakłady ubezpieczeń specjalnie nagradzają bezwypadkowych kierowców oferując dla nich dość korzystne ceny ubezpieczenia. Na nieszczęście sytuacja wygląda inaczej w przypadku wypadkowych kierowców. Statystycznie szansa na kolejny wypadek jest dość spora, a to wszak wiąże się z obowiązkiem wypłacenia odszkodowania za straty materialne oraz cielesne dla osób poszkodowanych. Nic więc dziwnego, że osoby posiadające dość bogatą historię wypadkową będą zobowiązane do płacenia dość wysokich składek. W innym przypadku w Polsce nie istniałby żaden zakład ubezpieczeń, gdyż wszystkie dawno aby już zbankrutowały. Na wartość składki ogromny wpływ posiada też wiek kierowcy. Młodzi kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy mniej, niż pięć lat na nieszczęście będą zmuszeni do zapłacenia wyższej składki. Wyższą składkę zapłacą również mężowie, których żony lub partnerki są dość świeżymi kierowcami. Jeżeli więc wpiszecie swoją żonę jako osobę prowadzącą auto, a nie posiada ona prawo jazdy dłużej, niż pięć lat, to musicie niestety liczyć się z troszkę wyższą składką.
Zobacz więcej: Ubezpieczenia Wrocław.