Kredyty frankowe

Wiele osób skorzystało z oferty instytucji bankowych i zaciągnęło kredyty we franku szwajcarskim. Wszyscy idealnie zdajemy sobie sprawę, że aktualnie sytuacja takich osób w znaczącej liczbie przypadków jest niezwykle trudna. Jest to powiązane z niekorzystnym kursem walutowym, co przekłada się nie tylko i wyłącznie na wzrost miesięcznej raty za kredyt, ale również wzrost salda zadłużenia, które może przekroczyć nawet wartość zaciągniętego kapitału.

Dlatego też pomoc frankowiczom skierowana jest do tych wszystkich, którzy mają wątpliwości co do swoich kredytów we frankach, które zostały zaciągnięte w różnorakich instytucjach bankowych. Taka pomoc udzielana jest przez fachowców, a zatem prawników, którzy od dawna specjalizują się w prowadzeniu spraw dotyczących nadużyć związanych z kredytami frankowymi.
Kredyty frankowe – na co zwrócić uwagę?
Nie ulega wątpliwości, że w przypadku kredytów frankowych doszło do wielu nadużyć ze strony instytucji bankowych, które przede wszystkim nie informowały sumiennie swoich klientów o możliwych ryzykach. Należy podkreślić, że kredyty frankowe udzielane były przez różne banki, a najczęściej były to kredyty długoterminowe, których średnia długość to 25 lat. Taki długi okres wiąże się z ryzykiem niestabilności kursu walutowego, co w konsekwencji może przekładać się na wzrost miesięcznej raty za kredyt. Przy tym, banki bardzo często nie informowały także swoich klientów o tym, że wzrost kursu walutowego wiąże się nie tylko ze wzrostem miesięcznej raty, niemniej jednak też niekontrolowanym wzrostem salda zadłużenia. Dlatego też wiele osób, które mają kredyt frankowy, korzysta aktualnie z pomocy doświadczonych prawników, którzy zajmują się prowadzeniem zarówno czynności przedsądowych, jak także sądowych związanych ze sporami bankowymi dotyczącymi kredytów frankowych. Klienci powinni uzmysławić sobie, że w przypadku stwierdzenia występowania w umowach kredytów frankowych na przykład klauzul niedozwolonych, możliwe jest unieważnienie kredytu frankowego albo też odfrankowienie kredytu. Warto zatem zgłosić się do kancelarii prawnej, która specjalizuje się w prowadzeniu spraw frankowiczów, które w pierwszej kolejności z dokładnością zapoznają się z umowami kredytowymi, by nakreślić klientowi możliwe rozwiązania i rozstrzygnięcia takiej sprawy.

Więcej informacji: kredyt frankowy Legnica.