Zalety żaluzji zewnętrznych

Osłony okienne pozwalają nam regulować ilość światła, która dostaje się do wnętrza. W przypadku rozwiązań o przeznaczeniu zewnętrznym, takich jak bardzo popularne rolety zewnętrzne, stanowią również ważny detal wpływający na bilans energetyczny domu albo mieszkania. Latem ochładzają pomieszczenia, chroniąc je przed napływem ciepłych mas powietrza.

Z kolei zimą zapobiegają utracie ciepła z budynku. W ten sposób poprawiają bilans energetyczny domu, zmniejszając rachunki za ogrzewanie zimą i za systemy klimatyzacji a także wentylacji latem. Rozstrzygnięciem, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem są żaluzje zewnętrzne.
Żaluzje stosowane zewnętrznie
Większości nas żaluzje tworzą skojarzenie z przeznaczeniem wewnątrz budynków. Najnowszym rozstrzygnięciem są jednakże takie żaluzje, które wykorzystuje się na zewnątrz budynku. Są to żaluzje zewnętrzne, nazywane też żaluzjami fasadowymi. Jedną z ich największych zalet jest to, że tak samo jak żaluzje wewnętrzne, pozwalają regulować ilość wpadającego do pomieszczenia światła. Mają również podobną budowę jak żaluzje wewnętrzne, a zatem składają się z ruchomych elementów nazywanych lamelami, które mocowane są na mocnych sznurkach oraz są zaczepione na specjalnych prowadnicach. Dzięki temu żaluzje mogą być nie tylko i wyłącznie opuszczane albo podnoszone, niemniej jednak także nachylane pod różnym kątem. To pozwala ze znakomitym skutkiem regulować ilość światła. Natomiast w przeciwieństwie do swojego odpowiednika wewnątrz budynku są odporne na działanie czynników środowiskowych, takich jak deszcze, śnieg czy silny wiatr. Bardzo dużo je również łączy z roletami zewnętrznymi, ponieważ stanowią efektywną barierę termoizolacyjną, która koryguje bilans energetyczny budynku. Co więcej, charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną, są zatem produktem, który będzie nam służył długie lata. Żaluzje fasadowe łączą w sobie zalety żaluzji wewnętrznych oraz rolet zewnętrznych, stanowiąc odpowiedź na najbardziej wygórowane oczekiwania rynkowe. Nie jest więc zaskoczeniem, że bardzo często można je zauważyć na fasadach domów, budynków usługowych a także budynków funkcjonalności publicznej. Stanowią zaawansowane i niesłychanie funkcjonalne rozwiązanie, które spełnia wymagania najbardziej wymagających klientów.
Źródło informacji: zaluzjezewnetrzne.pl.