Szamba betonowe – jakie wybrać?

Każda instalacja sanitarna powinna być wyposażona przede wszystkim w elementy charakteryzujące się dobrymi parametrami technicznymi. Jeżeli nie ma sposobności podłączenia się do sieci zbiorczych ścieków, to wtedy każda instalacja powinna mieć szambo. Warto zdawać sobie sprawę o tym, aby wybierać szamba zrobione z materiałów trwałych a także odpornych na uszkodzenia, a więc przykładowo szambo betonowe 12m3.

Dostępne są szamba o różnorakich pojemnościach, tak aby dobrać dobry zbiornik do danej instalacji a także typu obiektu a także budynku. Warto więc skorzystać z usług producentów, którzy oferują bogaty wybór najwyższej jakości szamb wykonywanych z dobrej klasy betonu, który odróżnia się głównie dobrymi właściwościami technicznymi związanymi między innymi z wytrzymałością mechaniczną.
Wybór szamba do instalacji – na co zwrócić uwagę?
Wybierając szambo do instalacji sanitarnej trzeba zwrócić uwagę w głównej mierze na jego pojemność, która powinna być dostosowana do parametrów budynku czy obiektu. Pamiętajmy także o tym, że przykładowo szambo betonowe 10m3 wykonane jest z wysokiej jakości betonu, który spełnia rygorystyczne parametry związane między innymi ze szczelnością. Jest to najistotniejsze, ponieważ decyduje o tym, czy ścieki przenikną do wód gruntowych a także gleby. Pamiętajmy także o tym, że szambo betonowe składa się z kilku głównych elementów, jest to komora, niemniej jednak też płyta czy też właz betonowy, która zabezpiecza wejście do szamba. Warto dodać o tym, że klienci mogą wybrać różnorakie opcje, a zatem między innymi szambo jednokomorowe, które składa się z jednej komory, niemniej jednak dostępne są również szamba dwukomorowe. Szamba dwukomorowe składają się z dwóch komór, które rozdzielone są specjalną przegrodę, dzięki czemu oddzielone są ścieki płynne od ścieków grubych. A a dodatkowo, szambo betonowe 12m3 w drugiej komorze zawiera specjalne bakterie, które oczyszczają ścieki z szkodliwych czy toksycznych substancji, dzięki czemu mogą być one odprowadzone do gleby czy też wód gruntowych.

Zobacz również: szambo betonowe 12m3 rybnik .