Jaki zlew wybrać do kuchni?

Kuchnia powinna być przede wszystkim pomieszczeniem funkcjonalnym. Właśnie dlatego warto wybierać rozwiązania charakteryzujące się dobrymi parametrami użytkowymi, które zwiększają funkcjonalność tego pomieszczenia. Z pewnością jeden z najważniejszych elementów to stosownie dobrany zlew, który będzie dostosowany między innymi do wielkości pomieszczenia.

Warto pamiętać o tym, że zlew do kuchni musi pełnić określone zadania, a zatem charakteryzować się określonymi cechami, między innymi takimi jak odporność na działanie wysokich a także niskich temperatur.
Jaki zlew sprawdzi się w kuchni?
Na rynku znajdziemy wiele różnorakich rodzajów zlewów, które różnią się wielkością, zastosowanymi do wykończenia materiałami, jak również liczbą komór. Dużą popularnością klientów cieszą się na przykład zlewozmywaki jednokomorowe, które szczególnie najlepiej sprawdzają się w mniejszych mieszkaniach, gdzie aranżując kuchnię musimy brać pod uwagę każdy centymetr. Warto wspomnieć również o tym, że jednokomorowe zlewy sprawdzają się też dobrze w sytuacji kuchni, które wyposażone są w zmywarki. Jeśli mamy na stanie zmywarkę, to wówczas ze zlewu korzystamy realnie rzadko, dlatego wystarczy jednokomorowy. W ofercie sklepów e-commerce oraz dystrybutorów znajdziemy również zlewozmywaki dwukomorowe, jak także półtorakomorowe, czyli zlewy, w których komory mają różną wielkość. W przypadku takich zlewów mniejsza komora może służyć na przykład do mycia sztućców czy szklanek, a natomiast większa komora wykorzystywana jest wówczas do mycia talerzy czy garnków. Jest to więc rozwiązanie cechujące się wysoką funkcjonalnością. Pamiętajmy też o tym, że nie tylko wielkość i liczba komór mają duże znaczenie, ale również materiały zastosowane do wykonania danego zlewozmywaka. Dobrą opinią cieszą się zlewozmywaki granitowe, ponieważ granit to materiał wytrzymały oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne, działanie wysokich a także niskich temperaturach, jak także na działanie silnych środków czyszczących, np takich jak detergenty. Dzięki temu zlewozmywaki zrealizowane z granitu zachowują pełnię właściwości, jak także walory estetyczne przez długie lata wręcz przy intensywnej eksploatacji. Nie jest więc zaskoczeniem, że zlewozmywak z granitu to często wybierane rozwiązanie.

Zobacz więcej: zlewozmywaki dwukomorowe granitowe.