Bramy garażowe – co trzeba wiedzieć?

Garaże przydomowe pełnią wiele funkcji. Są nie tylko i wyłącznie stanowiskiem postojowym dla auta, niemniej jednak też miejscem przechowywania różnych urządzeń o przeznaczeniu technicznym a także sprzętu ogrodowego. Majsterkowicze na prawdę często urządzają sobie w garażach warsztaty, gdzie w spokoju mogą oddawać się swojej pasji.

Dosłownie jeśli nie mamy samochodu, garaż nam się z całą pewnością przyda, szczególnie o ile w domu nie dysponujemy pomieszczeniem, które służy za kantor do przechowywania przedmiotów o różnym zastosowaniu. Funkcjonalność garaży znacząco zależy od rodzaju zastosowanej bramy.
Bramy garażowe
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bram, dzięki czemu właściwie każdy znajdzie rozwiązanie, które spełnia jego wymagania. Wyróżnia się kilka zasadniczych rodzajów bram. Są to bramy uchylne, nazywane również płytowymi, w czasie podnoszenia których wysuwana jest dolna część, więc wymagają z przodu bardzo dużo wolnej przestrzeni. Dużą popularnością cieszą się bramy segmentowe, które nie potrzebują miejsca przed garażem, zatem dobrze sprawdzają się w przypadku krótkich podjazdów. Odznacza je duża szczelność, są zatem zalecane do garaży ocieplanych a także garaży znajdujących się blisko drogi. Zwiększającym się zainteresowaniem cieszą się bramy rolowane, które znane są również pod nazwą bramy żaluzjowe. Jak nazwa wskazuje, działają tak jak roleta okienna. Charakteryzują się dużym komfortem użytkowania, ponieważ wyposażone są w napęd elektryczny. Występuje też najbardziej klasyczny rodzaj bram, czyli bramy rozwieralne. Ich popularność jednak z roku na rok spada. Coraz częściej wybieramy rozwiązania nowoczesne, które zajmują niewiele miejsca, a ich obsługa odbywa się w sposób automatyczny. Dlatego tak popularne są bramy rolowane a także segmentowe. Pamiętajmy, aby wybierając bramę do własnego garażu, zwracać wyjątkową uwagę na materiał, z którego została wykonana. Brama jest inwestycją na bardzo długie lata, zatem powinna odznaczać się głównie trwałością, dzięki czemu nie będziemy musieli jej bardzo szybko wymieniać na nowy model. Sprawdźmy też, czy wybrany przez nas model posiada wszystkie atesty. O ile nie posiadamy ani odpowiednich umiejętności, ani narzędzi wybierzmy producenta, który w ofercie przewiduje opcjonalnie także montaż.
Źródło informacji: producentbram24.pl.